Powiadomienia SMS o racie za umowę/polisę

Autor: Małgorzata Lewandowska
Zaktualizowano dnia: 14 maja 2019r.

 

Z programu Berg System możemy wysyłać automatyczne powiadomienia SMS przypominające klientowi o racie płatności. Funkcjonalność ta działa w oparciu o integrację Berg System z bramką SMS Api.

Jak przygotować szablon SMS z przypomnieniem klientowi o kolejnej racie za umowę lub polisę?

 

1.  Z Menu bocznego wybieramy Narzędzie marketingowe

 

narzędzia marketingowe 1

2. Następnie zielony przycisk dodaj w górnym prawym rogu ekranu

dodaj_koniec umowy_tworzenie treści

3. Tworzenie treści

 

  • wprowadzamy nazwę szablonu

przypomnienie_o racie_slajd1

  • w zakładce Odniesienie z listy rozwijanej wybieramy temat powiadomienia

rata_przypomnienie

  • następnie należy określić ramy czasowe – kiedy ma zostać wysłany SMS do klienta. W przypadku przypomnienia o racie płatności należy wybrać przed oraz określić na ile dni przed terminem opłaty przypomnieć klientowi o płatności.

przypomnienie_rata_dni_kiedy

  • W kolejnym kroku przechodzimy do tworzenia treści powiadomienia SMS. W przypadku przypomnienia klientowi o racie płatności za umowę czy polisę wprowadzamy treść , a z Pól systemowych warto wybrać numer umowy, termin płatności oraz swoje imię i nazwisko do podpisu. Należy pamiętać, że System pobiera dane dokładnie tak jak są wprowadzone, czyli nie odmienia słów.

slajd_treść_przypomnienie_rata

Nie trzeba pamiętać o ratach płatności za poszczególne umowy czy polisy klientów. System automatycznie wysyła SMSy w określonym terminie zgodnie z wybranymi parametrami.

Po dodaniu całej treści zatwierdzamy zielonym przyciskiem Zapisz w przypadku gdy edytujemy treść lub Dodaj jeśli tworzymy nową

  • w Narzędziach marketingowych w sekcji powiadomień można zarządzać powiadomieniami. Edytować bądź włączyć lub wyłączyć gotowe szablony

slajd_urodziny

Poniżej gotowy szablon, z którego można skorzystać przy tworzeniu własnego SMSa z przypomnieniem klientowi o terminie płatności raty za polisę czy umowę.

Dzień dobry, informuję że dnia {%date%} przypada termin płatności raty za polisę {%title%}. Z poważaniem, {%firstNameParent%}{%lastNameParent%} – Agent ubezpieczeniowy

WAŻNE

Należy pamiętać, że tego typu SMSy otrzymają tylko Ci klienci, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie powiadomień drogą elektroniczną.

Przewiń do góry