Noworoczne postanowienia. Co zrobić, by tym razem się udało?

Co roku jest tak samo. Robisz listę noworocznych postanowień, kupujesz karnet na siłownię, ciuchy do biegania, wypisujesz miejsca, które chcesz odwiedzić. Mijają dwa tygodnie i… Karnet gdzieś się zapodział, ubranie leży na dnie szafy, a na listę podróży starasz się nie patrzeć, bo boleśnie przypomina o tym, że znowu zapału starczyło na krótko. Dlaczego co roku jest tak samo?

W kantynie w biurowcu, w którym siedzibę ma Berg System, przeżyłem deja vu. Znajomy tłumaczył swojemu koledze, że zajmą się poprawkami do projektu, jak tylko ogarną bieżące sprawy. Może już w połowie lutego… Rok temu byłem świadkiem podobnej rozmowy w ich wykonaniu. Pełna mobilizacja na początek roku, a potem ten sam sposób działania. A Ty ile razy sobie obiecywałeś, że w nadchodzącym roku będziesz pracować mądrzej, a nie ciężej?

dostępny crm
dostępny crm

Problem z niedotrzymaniem postanowień noworocznych nie leży w złej woli, czy lenistwie, ale w doborze niewłaściwych narzędzi. Kartka, lista, nawet przyklejona na lodówce, nie załatwia sprawy. Nawet najmocniejsze postanowienie, bez wsparcia odpowiednich narzędzi nie wystarczy, by osiągnąć założenia. Wyznaczenie ogólnego celu, bez codziennego wspomagania jego realizacji, to za mało. Wyjaśnimy to na przykładzie jednego z najpopularniejszych postanowień – „więcej zarabiać”.

Od wyznaczenia samego celu, nie przybędzie pieniędzy. Dopiero kumulacja codziennych małych kroków prowadzi do jego realizacji. Można taki plan działania rozpisywać sobie na kartce w kratkę, ale można również wykorzystać nowoczesne narzędzia, które wykorzystują kalendarz z automatycznymi powiadomieniami. Jeden z naszych klientów, prowadząc grupę 100 doradców, uzyskał 97 poziom wznowień polis na przestrzeni całego roku. Noworoczne postanowienie by więcej zarabiać udało mu się wreszcie zrealizować. Wykorzystał siłę nowoczesnego systemu CRM, który codziennie „pilnował” by wykonać kolejny krok. A Ty, jak definiujesz swój cel na ten rok? Jakich narzędzi użyjesz, by go osiągnąć?

Kiedy podpalisz słomę pali się potężnym płomieniem, ale tylko przez kilka chwil. Świeca daje mniej spektakularne światło, za to przez znacznie dłuższy czas. Noworoczne postanowienia to zazwyczaj podpalanie słomy. Nawet jak będzie jej bardzo dużo, to i tak płomienie będą grzać tylko przez chwilę. Może zatem pora zmienić sposób działania.

Chcesz żebyśmy Ci pomogli w realizacji celów sprzedażowych na 2018 rok? Napisz na kontakt@bergsystem.pl

Sprzedawaj więcej z Berg System

Dołącz do najlepszych firm takich jak Porównywarka Leasingowa.
Sprawdź co Berg System jest w stanie osiągnąć dla Twojego biznesu.

Podziel się artykułem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email
TRZYMAJ RĘKĘ NA PULSIE

Zapisz się do naszego newslettera

Otrzymuj najnowsze informacje dotyczące rynku finansów, ważnych zmian w prawie oraz porad jak usprawnić Twoje działania, abyś zarabiał jeszcze więcej. Ponadto otrzymasz od nas wskazówki jak wykorzystać Berg System podczas swojej codziennej pracy.

Zgadzasz się na otrzymywanie wiadomości o treści marketingowej dotyczącej Berg System na Twój adres e-mail.

Przewiń do góry