Berg System dla Assiduus – rozwiązanie dla doradztwa finansowego

bergsystem_klient_logo_assiduus@2_białe


Branża:
 Doradztwo FinansoweIlość użytkowników:
 ok. 300 osóbKorzysta od:
2014 roku

Lata współpracy
Klientów indywidualnych
Klientów biznesowych

Charakterystyka Klienta

Assiduus to grupa kapitałowa działająca na szeroko pojętym rynku finansowym – w bankowości, pośrednictwie finansowym, ubezpieczeniach, dotacjach unijnych, sukcesji, księgowości, prawie podatkowym i energii odnawialnej. Obsługuje zarówno Klientów indywidualnych jak i biznesowych. Proponuje usługi kompleksowe i komplementarne. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku polskim i europejskim.

Naczelnym celem Assiduus jest zwiększanie wartości spółek wchodzących w skład Grupy poprzez nadzór i koordynację ich rozwoju. Grupa działa w modelu funkcjonalnym, stanowiąc tym samym, dla wszystkich podmiotów w Grupie, centrum kompetencji w kluczowych obszarach biznesowych.

Obsługuje ponad 45 tys. klientów indywidualnych, ponad 5 tys. klientów biznesowych. Zawarło ponad 100 tys. umów i współpracuje z ponad 50 instytucjami finansowymi.

Z oprogramowania Berg System grupa Assiduus korzysta od ok. czterech lat.

Punkt wyjścia

Punktem wyjścia było wdrożenie systemu CRM, którym mogłaby się posługiwać rosnąca grupa kapitałowa. 

Elastyczność. To najcenniejsza z naszego punktu widzenia cecha Berg System. Zwłaszcza, że spółki wchodzące w skład grupy Assiduus zajmują się zupełnie odmiennymi aktywnościami.

Michał Kowalczyk, Prezes Zarządu w Ambasada Zdrowia, Assiduus Investment Partners

Definicja problemu

Wcześniej wykorzystywane narzędzia stwarzały dwa rodzaje problemów. Opisano je poniżej. Brak możliwości rozdzielenia dedykowanych dostępów, a co za tym idzie utrudniona komunikacja i brak przejrzystości. Brak możliwości korzystania z Intranetu i kompleksowego e-learningu, co powodowało wiązanie zasobów i uniemożliwiało wyrównywanie kompetencji i nie zapewniało odpowiedniej kontroli.

Obawy związane z wdrożeniem

Michał Kowalczyk, Prezes Zarządu w Ambasada Zdrowia, Assiduus Investment Partners: „Nie wprowadzamy do systemu danych naszych klientów, to zapewnia nam inny moduł, który jest stosowany z powodzeniem od początku funkcjonowania firmy. Dlatego nie miało dla nas znaczenia czy System Berg będzie miał wpływ na naszą sprzedaż, ponieważ na tej płaszczyźnie stosujemy inne rozwiązania. Potrzebowaliśmy przejrzystego i odpowiedniego rozdzielenia dostępów dostosowanych do zakresu kompetencji poszczególnych spółek, grup i osób. Ponadto byliśmy zainteresowani w pozyskaniu narzędzia umożliwiającego udział w zgodnych z polityką firmy szkoleniach wybranych grup osób w konkretnym czasie”.

Efekt biznesowy

W przypadku case study Grupy Kapitałowej Assiduus można w sposób wymierny ocenić efekt działania Berg System. Na podstawie około czterech  lat współpracy łatwo ustalić przydatność, elastyczność i stopień dostosowania do potrzeb:

  1. Wdrożenie systemu umożliwiającego kontrolę efektów,
  2. Oszczędność czasu niezbędnego na przeprowadzenie szkoleń,
  3. Ustanowienie ścisłej cezury dostępów – przejrzystość informacji i pełna kontrola kompetencji w dostępie do konkretnych działań.

Dzięki temu, że Berg System jest dostosowany do specyfiki naszej branży, mogliśmy zapanować nad obszarem kompetencji i informacji wewnętrznej

Michał Kowalczyk, Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej Assiduus
Przewiń do góry

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.