Berg System dla FindFunds – rozwiązanie dedykowane


Umów prezentację →

bergsystem_klient_logo_findfunds@2_białe


Branża:
 Crowdfunding UdziałowyIlość użytkowników:
od 10 do 50Korzysta od:
2016 roku

2000
Rok założenia
Liczba inwestorów
400000
Zebrany kapitał (PLN)
Lucyna Warda
Lucyna WardaPrezes Zarządu Find Funds

Charakterystyka Klienta

FindFunds to serwis oferujący możliwość crowdfundingu udziałowego. Prywatni inwestorzy mogą już na wczesnym etapie działania objąć udziały w firmach oferujących innowacyjne rozwiązania. Serwis w swych założeniach nawiązuje do takich platform jak np. Kickstarter, Beesfund.

Punkt wyjścia

Punktem wyjścia było stworzenie od zera całego serwisu, który byłby zintegrowany z systemem CRM. Należało w nim spiąć elementy związane m.in. z bezpieczną obsługą płatności, dystrybucją treści na stronie. Nie było gotowych rozwiązań, wszystkie elementy platformy zostały specjalnie zaprojektowane na potrzeby FindFunds. Tak mówi o nim Lucyna Warda, CEO FindFunds:

W FindFunds potrzebowaliśmy dedykowanego systemu, który spełni kilka kluczowych wymagań. Przede wszystkim musiał umożliwiać zawieranie umów on-line oraz automatyczne rozliczenia. Berg System był w stanie zaproponować spersonalizowane rozwiązania technologiczne.

Lucyna Warda, Prezes Zarządu FindFunds

Definicja problemu

Stworzenie od zera systemu crowdfundingu udziałowego. Kluczowe funkcjonalności: rejestrowanie umów on-line, bezpieczeństwo systemu płatności oraz integracja z systemem CRM.

Dodatkowo we wstępnym okresie działania serwisu, Berg System wspierał tworzenie samych kampanii crowdfundigowych.

Obawy związane z wdrożeniem

Ze względu na skalę trudności projektu, istniały obawy związane z terminowością wykonania. Lucyna Warda, CEO FindFunds mówi o tym w ten sposób: – W związku z poprzednimi doświadczeniami, obawiałam się współpracy przy wdrożeniu. Okazało się jednak, że wszystko przebiega niezwykle płynnie. Zaskoczyła mnie szybkość pracy nad systemem.

Efekt biznesowy

W efekcie wdrożenia powstała w pełni funkcjonalna platforma crowdfundingowa. Założenia terminowe zostały dotrzymane.

Dzięki wdrożeniu Berg System powstała platforma i mogliśmy zacząć przeprowadzać akcje crowdfundingowe. W trzech pierwszych zebraliśmy niemal 500 tysięcy złotych.

Lucyna Warda, Prezes Zarządu FindFunds
Przewiń do góry

Ta witryna używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu poprawienia Twojego doświadczenia na tej stronie.