Berg System dla Warsaw Assett House – rozwiązanie dla doradztwa finansowego

bergsystem_klient_logo_assethouse@2_białe


Branża:
 Doradztwo FinansoweIlość użytkowników:
 ok. 50 użytkownikówKorzysta od:
2016 roku

użytkowników
zł netto oszczędności
lata z Berg System
bergsystem_klient_krystian_sadowski_warsawassethouse_klient_ocena
Krystian Sadowski
Prezes Zarządu Warsaw Asset House

Charakterystyka Klienta

Warsaw Asset House pomaga swoim Klientom w zarządzaniu ich majątkiem. Wspiera Klientów indywidualnych oraz firmy zorientowane na rozwój i poprawę efektywności swoich finansów, dostarczając im kompleksowe rozwiązania.

Punkt wyjścia

„Wcześniej pracowaliśmy na Excelu. Mieliśmy wtedy około 50 klientów i 5 pracowników, a rozwój Firmy zaczął być w codziennym funkcjonowaniu kłopotliwy. Największym problem było to, że nie dysponowaliśmy jednoczesnym dostępem dla wszystkich, tak abyśmy mieli możliwość wglądu i pracy na tych samych danych i mogli weryfikować wiedzę o bieżące uaktualnienia. Absorbowało to mój czas i rozbijało plan działania na konkretny dzień”.

Wspólnik zaproponował rozwiązanie, które byłoby skuteczną odpowiedzią na nasze potrzeby, ale koszt takiego systemu wynosił około 80 000 zł. Uznałem, że to nie jest kwota, którą byłbym w stanie zaakceptować. Zacząłem się rozglądać za bardziej realistyczną opcją. I w ten sposób zwróciłem uwagę na Berg System”

Krystian Sadowski, Prezes Zarządu Warsaw Asset House

Definicja problemu

Rozwój firmy wymuszał pracę z coraz większą ilością danych i informacji. Arkusz kalkulacyjny przestał wystarczać jako jedyne narzędzie. Nie istniała możliwość jednoczesnego korzystania z danych dla wszystkich współpracowników w tym samym czasie. Utrudniało to możliwość elastycznego działania i utrudniało sprawne zarządzanie danymi.

Obawy związane z wdrożeniem

„Nasze obawy były typowe i dotyczyły raczej niepokoju o skuteczność zmian w codziennej praktyce, niż wątpliwości czy potrzebujemy takiego rozwiązania jak Berg System. Okazało się, że wygody, którą uzyskaliśmy po wdrożeniu Berg System nie można przecenić. W pełni zaspokoił nasze potrzeby i nie zniechęcił ceną”

Efekt biznesowy

W przypadku case study Warsaw Asset House, można pokusić się o stwierdzenie, że wdrożenie Berg System wspomogło rozwój firmy poprzez:

  1. Umożliwienie bezpośredniego i szybkiego dostępu do danych
  2. Umożliwienie płynnego przyjęcia większej liczby klientów
  3. Umożliwienie zindywidualizowania zadań poprzez możliwość pracy z dostępnym zasobem informacji bez angażowania współpracowników skupionych na innych zadaniach.
  4. Oszczędność ok. 80 tys. zł wynikającą z braku konieczności tworzenia własnego systemu

„Wdrożenie Berg System wpłynęło na wygodę i komfort naszej pracy. Powszechnie wiadomo, że „czas to pieniądz”, dlatego możliwość szybkiego reagowania na zmiany jest dla nas bardzo cenna. Możliwość indywidualizowania zadań bez jednoczesnego angażowania współpracowników, aby pozyskać niezbędne informacje jest kluczowa i zapewnia nam elastyczność”

Krystian Sadowski, Prezes Zarządu Warsaw Asset House
Przewiń do góry